Әскери әндер сайысы

06.05.2019

Жеңіс Күнін мерекелеу қарсаңында 3 мамыр күні ауылдық клубта директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Г. С. Искакова және АӘД оқытушысы Е. М. Төлегенов әскери әндердің мектеп байқау-конкурсын өткізді.
Зал іс-шараның көңіл-күйі бойынша ресімделді. Іс-шараның мақсаты: соғыс және соғыстан кейінгі жылдардағы әндердің құрылу тарихымен таныстыру және патриоттық сезімге, өз халқына мақтаныш сезімін тәрбиелеу; танымдық қызығушылықты, музыкалық есту қабілетін дамыту; әндердің құрылу тарихын және олардың соғыс кезіндегі рөлін зерделеу. Бұл іс-шараға 1-4 сынып оқушылары қатысты.
Оқушылар соғыс жылдарындағы әндерді орындап, сахналады. Қазылар алқасының мүшелері үш критерий бойынша: байқау тақырыбына сәйкестігі; костюмдерді қолдану және көпшілік орындау бойынша өз өнерлерін көрсетті.
Сахнадан "Жеңіс туы желбіреп", "Наша армия", "Мәңгілік Ел жастары", "Несовместимы дети и война", "Сапқа тұр", "и все о той весне", "Ішкі әскер", Огонек", "Катюша", "Играй айт", "Сарбаздар", "Последний бой", "Ах эти тучи в голубом", "Темная ночь"сияқты белгілі әндер шырқалды.
Барлық қатысушылар жақсы көңіл-күй беріп, үлкен аудитория алдында өз өнерлерін көрсетті.
Смотр-конкурс "қалқан" әскери әндер жыл сайын мектепте Айлық аясында патриоттық тәрбие беру. Бұл дәстүр халқымыздың ұлы жеңістері мен Отан туралы ұлы әндерді еске алуға мүмкіндік береді.
2 "б" сынып оқушысы Газиева Ясмин және 3 "А" сынып оқушысы Мұратбек Жанерке 3 орынға ие болды.
1 орын 4 " А "сынып, Сынып жетекшісі Д. А. Сонгина, 2 орын 4" Б " сынып жетекшісі О. Н. Ефремова, 3 орынды 2 "Б" сынып оқушысы Жамышева З. Б. алды..
Орта және жоғары буын арасында сахналық әскери ән байқауында 1 орын 7 "А" сынып, Сынып жетекшісі Рахметова Г. Т., 2 орын 10 "А", 10 "Б" сынып оқушылары сынып жетекшілері Сабиров А. А., Жапина М. Е., 3 орын 9 "Б" сынып оқушылары сынып жетекшісі Назаренко В. В.