Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә.Назарбаевтың құрметіне арналған салтанатты жиынының сценарийі.

28.12.2018

Сценарий торжественной линейки посвященный

Дню первого Президента Республики Казахстан

Н.А.Назарбаева

Мерзімі/Дата: 30.11.2018

Уақыты/Время: 12.00

Өтетін орны/Место проведения: спортзал

Салтанатты жиынға сап түзету/Построение школы на торжественную линейку.

Мақсаты: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә.Назарбаевтың қызметі туралы оқушылардың білімін кеңейту, этносаралық бірліктің кепілі және заманауи саясатының тұрақтылығы.

Міндеттері: Жас ұрпақтың Қазақстан Республикасының тәуелсіз мемлекет ретіндегі қалыптасуы мен дамуындағы Президент рөлінде қалыптасуына ықпал ету. Қазақстан жастарының мәдени, тарихи, рухани және адамгершілік құндылықтарын дамытуға жәрдемдесу.

Цель: расширение знаний учащихся о деятельности Первого Президента РК Н. А. Назарбаева как гаранта стабильности, межнационального единства и выдающегося политика современности.

Задачи: Способствовать формированию взглядов подрастающего поколения на роль Президента в становлении и развитии Республики Казахстан как независимого государства. Содействовать развитию культурно-исторических, духовно-нравственных ценностей молодежи Казахстана.

Гимн.  Республики Казахстан
1-ведущий:
Қайырлы күн, құрметті ұстаздар мен оқушылар.
Баршаңызға еліміздің Тұңғыш Президент күні мерекесі құтты болсын.
2-ведущий:
Добрый день, уважаемые учителя, !
10 декабря 2011 года Парламентом РК внесено дополнение в закон "О праздниках в Республике Казахстан", который учредил новый государственный праздник – День первого президента. Этот праздник отмечается 1 декабря.
1-ведущий:

Жоғары Парламенттің бекітуімен 2012 жылы 1 желтоқсан Қазақстанда алғаш рет – Тұңғыш Президент  күні мемлекеттік мереке ретінде аталып өтіп, бұл баршамыз үшін қуанышты оқиға болды. Елбасына деген ел құрметін айрықша айғақтауға арналған бұл мерекенің дәстүрлік іс - шараға айналуға орны бар екенін шынайы сезіммен айтып өтуге тура келеді. Биыл міне, тағы да осы мерекені тойлағалы отырмыз.
Азаптың артта қалды сан ғасыры,
Қазақтың жетті әлемге алғаш үні.
Дүниенің төрт бұрышы түгел көрді,
Төрінде көш бастаған Елбасыны!

Құттықтау сөз кезегі мектеп директоры Талдин Жандос Сериковичке беріледі.

2-ведущий:
  Друзья, мы живем в самой прекрасной Республике, в которой живут самые красивые, самые отзывчивые и умные люди. Казахстан – это загадочная пустыня и прекрасные леса, высокие горы и быстрые реки, изумрудные озера и бескрайние моря, нетронутые природные заповедники и национальные парки, удивительные традиции и незабываемая древняя архитектура.

1-ведущий:
Қазақстан - бірыңғай көпұлтты мемлекет. Қазақстанның дамуы мен өркендеуі - Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың әлемдік ауқымдағы саясатының орасан зор еңбегі. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстанның жетістіктерін Президент басшылығы қолдады. Республика экономикалық өсімнің жоғары қарқыны, қоғамның мүлде жаңа қалыптасуы тұрақтылығымен ерекшеленеді.

2-ведущий:  (Звучит песня в исполнении 6 «Б» класса «Пока мы любим, пока живем»)

2-ведущий:

Казахстан – единое многонациональное государство. Развитие и процветание Казахстана – это колоссальный труд Президента Республики Казахстан Н. А. Назарбаева – политического деятеля мирового масштаба.

Прогресс Казахстана за годы независимости стал возможен благодаря лидерству Президента. Республику отличают высокие темпы экономического роста, стабильность совершенно нового становления общества.

1-жүргізуші: Н.А. Назарбаев – Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті

Оның басшылығымен Қазақстан тәуелсіз мемлекет болды. Елбасының қатысуымен өзінің символдары жазылған елтаңбасы, туы, гимні бар. Ең бастысы, бізде соғыс жоқ, барлық ұлттар бір отбасының бауырлары сияқты дүниеде өмір сүреді.

1-жүргізуші: Келесі кезекте бастауыш сынып оқушылары өз өлең жолдарын арнайды.

1-жүргізуші:

Келесі сөз кезегі «Жас Ұлан» ұйымына беріледі.

Әр сөздің астарында осы арада,
Ағайын, ой жіберіп жете қара.
Тәуелсіз Қазақстан тарихында
Тұлғасы Елбасының жеке дара!
Өмірдің судай ағып өзегімен,
Келеді президенттер кезегімен.
«Елбасы - Назарбаев» - егіз ұғым,
Жасайды мәңгі бірге өз елімен!
2-ведущий:

Мы гордимся тем, что родились в Казахстане, потому что наш Президент Н.А. Назарбаев делает все, чтобы народы Казахстана были дружны между собой, чтобы процветала наша страна. Мы хотим, чтобы в нашей стране всегда цвели сады и пели птицы.

1-жүргізуші:

Халықтың осындай қуатты қолдауы мен сенімі арқасында Президент Қазақстанды дамыған экономикасы, әлеуметтік кепілдіктері және қоғамдағы тұрақтылығы бар озық көшбасшы мемлекеттер қатарына шығара отырып, өз идеялары мен бастамаларын табысты жүзеге асырып келеді.
Ән мен күйді төгілтіп,
Інжу – маржан шашайық.
Қөрерменді таңдантып,
Өнерден күмбез жасайық.

(«Бұлқынды жүрек» орындайтын Айтмуханова Дильназ, Салимжан Асемгуль)

Елбасымыз саған мәңгі ризамыз,
Үлкен-кіші, ағайындар – бәріміз.
«Ұлтым, елім» деп қайғырған ұлы жан,
Сіз біздердің піріміз де әніміз.
Халқым айтқан жер көтерер ел даңқын,
Елім айтқан ел көтерер жер даңқын.
Президентім, елбасы, аман болғай,
Мәңгі жаса, жас қазағым, өр халқым!
2-ведущий:
Предстоит нам многое свершить.
Мы в стране прекрасной будем жить!
Сверкают снегом горные вершины,
Тернист и труден к славе, к счастью путь.
Мы с Президентом в помыслах едины,
И нам с Дороги мира не свернуть!

Бір басында кемеңгерлік, даналық,
Елін сүйген елі үшін жаралып.
Сол кісідей болса - болсын әр алып
Адамдықтың аласармас үлгісі
Бір өзінен жатқаны шын таралып
Бүгін Тұңғыш Президенттің күніне
Әсем әнді шырқата бір салалық!
1-жүргізуші:
(«Мен қазақпын» әнін қабыл алыңыздар. )